(25.05.09) Individnummer ved innmelding hentes ut fra en direktekobling til Husdyrregisteret. Mattilsynets har skiftet sin systemleverandør til Husdyrregisteret til MATS (Mattilsynets Skjematjenester). Tidligere var det Systor som leverte denne tjenesten.
Av: Svein Bjarne Sommernes, redaktør
I perioder er det nødvendig med utvidet servicetid i MATS, dette vil du finne i driftsmeldinger fra Mattilsynet.
Normalt servicevindu i Mattilsynet: "IKT har preventivt vedlikehold hver onsdag fra 20:00 til torsdag morgen kl 07:00. Dette medfører at skjematjenestene kan være ustabile eller utilgjengelige".
Kun storfe
Problemet med at Husdyrregisteret ikke er tilgjengelig vil kun gjelde storfe, siden det er på storfe det hentes ut individnummer på innmelding. Når det gjelder andre dyreslag så vil du ikke merke noe til dette.
Ved feil på enkeltdyr i Husdyrregisteret kontakter du lokalt Mattilsyn.