(14.10.10) Det vil bli ny kontaktperson/rådgiver for Storfekjøttkontrollen for Midt-og Nord-Norge som gjelder fylkene f.o.m. Møre og Romsdal t.o.m. Finnmark.
![]() Arne Wiggo Theodorsen |
Av: Frode Vik, regionsjef
I overgangen vil de personene som har hatt ansvaret hittil følge opp alle henvendelser som kommer.
Den nye kontaktpersonen er Arne Wiggo Theodorsen, som har kontorsted på Nortura Målselv og kan treffes på
Storfekjøttkontrollen er et viktig satsningsområde for Nortura og inngår derfor som et av våre rådgivningstilbud. Målet er at flest mulig tar dette i bruk og totalt sett gir kontrollen deg bedre oversikt, økt lønnsomhet og spart arbeidstid.
De fleste registrerer besetningsopplysningene selv på Storfekjøttkontrollen web og det er ønskelig at denne andelen bør økes, men vi tilbyr fortsatt å la vår rådgiver registrere dyrene for deg.
Dersom dere ønsker å gå over til å registrere selv, ta kontakt med Arne Wiggo direkte eller ring et av medlemssentrene, så formidler de beskjed til rette vedkommende.
Telefonnummer medlemssenter
Selv om hovedansvaret for Storfekjøttkontrollen blir lagt til Arne Wiggo vil det fortsatt være flere personer som vil være tilgjengelige for eventuelle spørsmål rundt dette temaet.