(09.09.11) Stor etterspørsel etter hvem som vant, men ikke minst vekta på limousinoksen og spekeskinka gjør nå at vi går ut med resultatene her på medlemsweben.
Av: Svein Bjarne Sommernes, redaktør
Dyregod-dagane 2011 i Gjemnes i Møre og Romsdal er vel overstått. Tre fantastiske dager fulle av opplevelser, inntrykk, dyr, utstillere, mat og drikke, sier arrangementskomiteen.
Limousinsoksen på TYR sin utstilling
Tippekonkurranse på limousinsoksen 760/55465 Voltaire av Eide, ble vunnet av Kirsti Strupstad fra Tingvoll var den eneste som tippet at den var 1014 kg som også var den riktige vekta på oksen.
Premien var kjøtt fra Nortura sin produktgruppe "Norsk Kjøttfe", til en verdi av ca 2.000 kr.
Nærmere 900 personer tippet vekta på avlsoksen, og mange var i nærheten av riktig vekt.
Eier av oksen er Lars Henden fra Valsøyfjord.
Spekeskinka fra Nortura
Det var 592 personer som tippa vekta på spekeskinka fra Nortura på Dyregod-dagene. Tipsa varierte fra 2 kilo opp til 20 kilo, men den riktige vekta var 6,050 kg.
Vinneren ble Vibeke Birkelund fra Tustna som tippa 6,047 kg.
Andre som var innenfor 100 gram:
| Henning Sandøy, Torvikbukt | 6,000 |
| Jonas Tøsse, Eide | 6,100 |
| Asbjørn Undlien, Batnfjordsøra | 6,037 |
| Marius Pedersen, Flemma | 6,000 |
| Oddrun Lynge, Aukra | 6,030 |
| Svein Inge Male, Hustad | 6,080 |
| Eric Røbeck, Kristiansund | 6,000 |
| Idar Ansnes, Ålvundfjord | 6,002 |
| Jorunn Nørbeck, Kvisvik | 6,030 |
| Gro Indergård, Malmefjorden | 6,100 |
| Erlend Stubø, Eidsvåg | 6,014 |
| Marius Sletnes, Batnfjordsøra | 6,010 |
Nortura gratulerer vinnerne, og vi takker alle som besøkte vår stand.
Vi håper at våre smaksprøver på Gilde Spesialsalami og Gilde Birkebeinerskinke ga mersmak og inspirasjon.