Kostnader nisjeslakt
(26.09.25) Oppsett for kostnader vedrørende slakting om du skal kjøpe egne slakt tilbake som nisjeslakt.
(26.09.25) Oppsett for kostnader vedrørende slakting om du skal kjøpe egne slakt tilbake som nisjeslakt.
(18.09.25) For å oppnå et prisuttak for egg i 2. halvår 2025 mest mulig i samsvar med Planlagt gjennomsnittlig engrospris gjøres endring i prisløypa. Engrosprisen for egg økes med 0,20 kr/kg fra mandag 22. september. Avregningsprisen for A-egg i størrelse S, M, L og XL økes med 0,20 kr/kg fra samme dato. Endringen gjelder ikke for egg fra miljøinnredning.
(17.09.25) Det er endret avregningspris på foredlingskylling av Ross 308 fra mandag 8. september, henviser til informasjon som er sendt ut i går 16. september for detaljer.
(10.09.25) Det prognoseres et marked i bra balanse for gris, storfe, lam og egg i 2026. Det ventes fortsatt overskudd av sau.
(05.09.25) Det er påvist fugleinfluensa i en besetning med verpehøner i Hadsel kommune i Nordland. Det er også påvist fugleinfluensa hos ville fugler i flere deler av Nord-Norge. Smitten i villfugl er på veg sørover med trekkfuglene.
(22.08.25) Denne uken ble det kjent at Robert Bekkhus blir konserndirektør for Handel og industri. Han vil også fortsette i rollen som direktør for Hvitt kjøtt og egg inntil videre.
(12.08.25) Omleggingen til en kylling som vokser saktere er godt i gang - og de første produktene kom i butikk i april. I løpet av året skal en tredjedel av volumet til PRIOR komme fra denne nye kyllingen, og i løpet av 2027 skal all PRIOR-merket kylling være sakterevoksende.
(22.09.25) Avregningsprisen for A-egg i størrelse S, M, L og XL økes med 0,20 kr/kg fra mandag 22. september. Endringen gjelder ikke for egg fra miljøinnredning.
(27.06.25) Mattilsynet har laget en ny og bedre løsning for registrering av fjørfe og anlegg. Selv om du allerede er registrert hos Mattilsynet, må du registrere deg på nytt i den nye løsningen. Dette sikrer at Mattilsynet har riktige og oppdatert informasjon om ditt anlegg og dyrehold.
(23.06.25) Høsten 2025 arrangeres Fjørfeskolen egg. Kurset har en varighet på fire dager og er bygd opp med to todagerssamlinger. Første samling er 22. og 23. oktober, og andre samling er 12. og 13. november.