Ny rapport på Min Side – slakteanalyse

(25.06.25) Nå kan du få slakteanalyse for småfe, storfe og gris i en ny rapport på Min Side. I denne nye rapporten kan du sammenligne nøkkeltall på dine resultater mot tidligere leveranser, og mot gjennomsnittet i Nortura.

For storfe under «Rapporter for storfe» så finner du både Leveranser og Slakteanalyse. For gris og småfe velger du «Rapporter for rødt kjøtt», der vil Slaktaanalyse komme for det dyreslaget du har tilgang på. 

Rapportene er forholdsvis likt bygd opp på de ulike dyreslagene, men det er ulike parameter du kan sammenligne på. 

Etter dyreslag kan du velge kategori, på storfe også rase, rapporten inneholder klasse, vekt og fettgruppe, i tillegg er det bl.a. pris, tilvekst, helseopplysninger på gris, mm.

Rapporten inneholder tall og gir deg visninger i tabell med grafer, holder du musepeker over grafene ser du detaljer på info som ligger bak. Det er også egne infobokser som gir forklaringer.

Dette er en god rapport og et godt verktøy for deg som vil følge med på egne resultater.

Bilde fra Min Side og rapporten Slakteanalyse for en storfeprodusent

Eksempelet viser rapporten Slakteanalyse for en storfeprodusent (sladdet detaljer)

Bilde fra Min Side forside med Slakteanalyse under «Rapporter for rødt kjøtt» for gris og småfe

For gris og småfe finner du Slakteanalyse under «Rapporter for rødt kjøtt»

Gå til Min Side