Nyheter - Alle nyheter
Du finner også nyhetsartikler under "Siste nytt" på dyreslagene som er spesifikke for hvert dyreslag. Ellers er et godt tips å logge inn og besøke fagbibliotekene om du er ute etter fagartikler.
Du finner også nyhetsartikler under "Siste nytt" på dyreslagene som er spesifikke for hvert dyreslag. Ellers er et godt tips å logge inn og besøke fagbibliotekene om du er ute etter fagartikler.
(15.06.25) Fra i dag lanseres Gilde Turmat i sportskjeden XXL. Sport- og fritidslivbutikker er en ny salgskanal for Nortura, og du finner turmatserien i alle XXLs 39 varehus over hele landet.
(12.05.25) Salget av norsk storfekjøtt har vært godt i år noe som har ført til at reguleringslageret tømmes før sommeren. For storfeprodusentene er dette gode nyheter.
(09.05.25) Nortura har gjort tiltak for å gjøre e-poster med vedlegg mer unike, blant annet lagt til avregningsnummer og navn. Dette har fungert godt og gjort at vi har unngått at slike e-poster tolkes som spam og går i søppelboks. I mars oppstod det igjen nye problemer, og mange har kontaktet oss.
(07.05.25) Produksjonsregulerende tiltak og rabatt på frosne slakt har bidratt til at også reguleringslagrene av storfe snart er tømt. Dette er gledelig og noe tidligere enn forventet. Det er allerede stimulert til økte slaktevekter for for både gris og storfe.
(02.05.25) Husdyrnæringa har nå justert kravene for livdyromsetning som er tilpasset Mattilsynets reviderte blåtungeforskrift.
(Oppdatert 03.06.25) Konsernstyret i Nortura har foreslått satser for omsetningsavgift for kalenderåret 2025, satsene ble behandlet i Omsetningsrådet, og endelig fastsatt av Landbruks- og matdepartementet før jul i fjor. Satser for 2. halvår 2025 blir behandlet i omsetningsrådet 17. juni.
(22.04.25) Velkommen til Norturas guide med Charlotte Mikkelsen som viser deg hvordan du kan lage smarte snarveier til Min Side direkte fra skrivebordet Min Side i Google Chrome nettleseren og Microsoft Edge nettleseren.
(Oppdatert 22.04.25) Animalia anbefaler forsterket smittevern i norske dyrehold som følge av munn- og klauvsjuke i Europa.
(Oppdatert 22.04.25) Vi har over 80 % av innmeldingene til slakt på Min Side, og flere og flere bruker livdyrløsningene som har lavere omsetningskostnader. Min Side er den viktigste tjenesten vi har til samhandling mellom oss i Nortura og deg som bonde.
(Oppdatert 16.04.25) Innmeldingsfrister for slaktedyr og livdyr til Nortura SA.